ד"ר שמעון אקהויז, יו"ר סופוייב, על רקע הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי של סופוויב עם HTDK, חברה סינית בבעלות קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס: "המשקיעים בסופוויב יראו הרבה פירות בהמשך"

היזם הסדרתי שמעון אקהויז, יוצא רפאל שעשה קריירה גדולה בתחום הרפואה האסתטית,  וחתום על ההצלחות של סינרון ולומניס בוול סטריט, הנפיק השנה אצלנו בתל אביב את סופווייב +16.22% שפועלת בתחום הפיתוח, שיווק וייצור טכנולוגיה לא-פולשנית לטיפולי הצערת ומיצוק העור.

שווי ההנפקה היה 600 מיליון שקל וירד ל-377 מיליון כיום כשבדרך השווי עבר את ה-1 מיליארד שקל - הירידה לא מרגשת את אקהויז שאומר "למי שיהיה סבלנות הוא יראה הרבה פירות בהמשך הדרך".  אקהויז שנופש בצרפת מתראיין על רקע ההסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי של סופוויב עם HTDK, חברה סינית בתחום פתרונות הרפואה, שנמצאת בבעלות קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס.

אקהויז אופטימי ולא חושש לקרוא תיגר גם על הישראלית אינמוד +6.76% שמהווה את המתחרה הגדולה בתחום - עם מכירות של 430 מיליון דולר בשנה ושווי של 3.1 מיליארד דולר- "המטרה שלנו היא להפוך למוביל שוק" אומר בנחרצות היזם שהחברה שלו מוכרת בקצב  של 36 מיליון דולר בשנה (לפי הרבעון האחרון של 2021 - החברה מפרסמת רק דוחות חצי שנתיים ושנתיים). אינמוד צומחת בקצב של 15%-20% בשנה, סופוויב קטנה יותר, וצפויה לצמוח בשיעורים משמעותיים יותר. עם זאת, צריך לזכור - שלפעמים הקוטן הוא גם חיסרון.  כשאתה קטן, כל מפיץ-לקוח חשוב ובעיה אצל מפיץ-לקוח כזה מפילה את הצמיחה ואת ההכנסות.

ההסכם לשת"פ בסין מהווה להערכת אקהויז קפיצת מדרגה משמעותית קדימה. מה מצב השוק בחודשים האחרונים. עד כמה השווקים הקיימים שלכם ממשיכים להתחזק?
"זו שאלה שהרבה שואלים בגלל המצב המאקרו כלכלי, חששות האינפלציה וכל מה שמשפיע על הצרכן בקצה. השוק האסתטי פחות רגיש להשפעות הללו וכך גם אנחנו, בין היתר מה שתורם לזה לקרות זה הרצון של האנשים להמשיך לטפח את עצמם שלא יורד בזמנים קשים, ולפעמים אפילו עולה כי הם רוצים להרגיש יותר טוב עם עצמם זה אלמנט אחד. האלמנט השני זה הפלח שוק אליו אנו פונים, אנחנו פונים בעיקר לפלח העליון של האוכלוסייה, העשירון התשיעי והעשירי, עליהם השפעות הכלכליות הרבה פחות מורגשות. כלומר, אין בעיה ללקוחות שלנו להמשיך להוציא כסף על דברים שהם מאמינים שיגרמו להם להרגיש יותר טוב עם עצמם. מבחינת המגמה אנחנו לא רואים נסיגה בשום מקום, יש שווקים שמתעוררים אפילו אף יותר, כמו המזרח שמאוד חזק אצלנו וממשיך לצמוח, כך שאנו פחות מרגישים פגיעה מתחילת השנה".

לכתבה המלאה:

https://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/807184